İsrail Ordu Sözcüsü: İsrail güçleri Gazze Şeridi’nde kademeli olarak ilerliyor, Hamas militanlarıyla doğrudan temas kuruldu

T24 Dış Haberler

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze’deki İsrail güçlerinin kademeli olarak ilerlediğini ve Hamas militanlarıyla “doğrudan temas” kurulduğunu söyledi. Hagari ayrıca ordu faaliyetlerinin Gazze Şeridi boyunca “tırmanacağı” uyarısında bulundu. 

İsrail Ordu Sözcüsü Hagari, basın brifinginde İsrail’in Gazze’de genişlettiği operasyonla ilgili bilgi verdi. Hagari kara harekâtı kapsamında Gazze’deki güçlerin “kademeli olarak ilerlediğini” ve Hamas savaşçılarıyla “doğrudan temas” kurulduğunu belirtti. 

“Bu, şeride doğru genişletilmiş kara harekâtıdır”

Ordu birliklerinin Kuzey sınırı boyunca “yüksek alarm” durumuna geçirildiğini kaydeden Hagari, ayrıda faaliyetin “tırmanacağı” uyarısında bulundu. Sözcü, “Faaliyetlerimiz ve operasyonlarımız devam edecek ve savaşın aşamalarına göre artacak” dedi. 

Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, “Bu, şeride doğru genişletilmiş bir kara harekâtıdır. Kara kuvvetleri, tanklar, piyade kuvvetleri, zırhlı birlikler teröristlere doğru ilerliyor” ifadelerini kullandı. 

“Çatışmalar devam ediyor”

İsrail kara birlikleriyle Hamas militanları arasında doğrudan temas olduğunu kaydeden Hagari, şunları söyledi: 

“Teröristler güçlerimizi hedef almak için belirli bölgelerde bir araya geldiler ve biz de onlara havadan saldırdık, bu şekilde 20 teröriste saldırmayı ve hedef almayı başardık.

Kara kuvvetleri ile teröristler arasında da doğrudan temas var. Çatışmalar Gazze Şeridi’nin içinde devam ediyor.”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun Gazze’de başlattığı kara harekâtının “Hamas’a karşı uzun ve zorlu geçecek bir savaşın” ikinci aşaması olduğunu söylemişti ve harekâtı ülkenin 1948’den bu yana verdiği “ikinci bağımsızlık savaşı” olarak tanımlamıştı. 

TIKLAYIN | Netanyahu’dan kara harekâtı sinyali: Savaşın ikinci aşamasına geçtik, bu İsrail’in ikinci bağımsızlık savaşı

İsrail Başbakanı, “Daha sadece başlangıç aşamasındayız. Düşmanı yer üstünde ve yer altında yok edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x
denemeruf3 fatih deneme kod son test denememee deneleiksdsds asdasasddsadsdsads