Dilan Polat ve Engin Polat’ın Gözaltı Süreciyle İlgili Önemli Detaylar Ortaya Çıktı

Dilan Polat ve Engin Polat, dün gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınmıştı. 2. Sayfa’dan Umut Ünver ve Gazeteci Emrullah Erdinç, Polat ailesinin davasıyla ilgili dikkat çeken detaylar verdi! İşte konuşulanlar…

Kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddiasıyla haklarında dört ayrı soruşturma yürütülen Dilan Polat ve Engin Polat, dün aile bireyleri de dahil kendileriyle bağlantılı birçok kişiyle birlikte gözaltına alındı.

Polat ailesine “evrakta usulsüzlük ve kaçma şüphesiyle operasyon düzenlendiği” söylenirken, çiftin hem sağlık kontrolüne hem de emniyete kelepçeyle götürülmesi dikkat çekti.

2. Sayfa’dan Umut Ünver ve Gazeteci Emrullah Erdinç, hâlâ gözaltında olan ve ifadelerine başvurulacak olan Dilan Polat ve Engin Polat’la ilgili dikkat çeken ayrıntılara değindi.

2. Sayfa’dan Umut Ünver canlı yayında, “Evrakta usulsüzlük ve kaçma şüphesiyle operasyon düzenlendi. Bugün itibariyle lüks araçlar, Vatan Caddesi önündeki emniyette sergilenecek. MASAK raporunun sonrasında tutuklamalar devam edecek.” bilgisini aktardı.

Öte yandan Gazeteci Emrullah Erdinç de Dilan Polat ve Engin Polat davasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Çiftin mal varlıklarına en konulmasına rağmen lüks araçlarının neden yediemine çekilmediği hakkında konuşan Erdinç,

‘Lüks araçların hepsine el konuldu. Normal hayatlarına devam etsinler ve bağlantılarıyla görüşsünler istedikleri için arabalarına el konmamıştı, yediemine çekilmemişti. 5’ten fazla lüks aracın çoğu, Vatan Caddesi’nin önündeki emniyete konacak.’ sözleriyle dikkat çekti. 

İşte Erdinç’in açıklamaları…

“Bazı şüphelilerin evinde para, mermi çıktı. Engin Polat’ın evinde 80 sayfa rapor ve tapu çıktı. İnceleme için alındı.”

‘Bu dosyadan birkaç tutuklama çıkacağını tahmin ediyorum. Sabaha karşı gözaltına alınma endişesi yaşıyorlardı. Polis bu baskını yapsın, biz orada olmayalım sonra kendimiz teslim olalım, bu elleri kelepçeli görüntüyü vermeyelim istediler. Sabaha karşı 5’te değil de daha erken baskının yapılmasının nedeni buydu.’

“Kadın polislerle Dilan Polat arasında konuşma olmuş. Sıla Doğu çok rahat davranmış. Kadın polis, ‘isterseniz çocuklarınızla vedalaşın, uzun süre göremeyebilirsiniz’ demiş.”

‘Hiçbiri aynı arabada bulunmadı. Dilan Polat sık sık araba içinde üzgün ve ağlıyormuş. Engin Polat tedirgin ve çok konuşmamış. Ara ara polislerle muhabbet etmeye çalışmış. Bulunan bazı soğuk cüzdanlar var, ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Sıla Doğu’un üzerinden yasaklı madde çıkmadı. Yeni gözaltılar gelecek. Bu soruşturma Polat ailesinden çıktı. Polat ailesi buzdağının görünen kısmı.’

Gözaltı süreciyle ilgili de konuşan Erdinç,

‘Dilan Polat emniyette çok sık sigara içmek istedi. Emniyet 10 isteğinden 1’ine izin verdi. Diğer şüpheliler de orada sigara içiyor. Kahve kısmına gelecek olursak da… Polisler bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Dilan Polat polisin kahvaltı tekliflerini reddetti. Bunun yerine sigara içmek istedi, kahve istedi. Polisler de ‘burası kahve değil, sadece çay ve su içebilirsiniz’ dedi. Sıla Doğu koku hastalığı olduğunu söyledi, emniyet rapor sordu. Sıla Doğu’nun raporu olmadığı için nezarethanede kaldı.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x