Kaybeden CHP’ye Pelikan savunması: Turkuvaz’ın Kılıçdaroğlu aşkı… Kazan – kazan stratejisi

Takvim gazetesi, “Kılıçdaroğlu – Odatv savaşı yargıda! ‘Ekremci’ Soner Yalçın önce hakaret etti sonra tazminat davası açtı: Mahkemede hesaplaşacağız” başlıklı haberinde Odatv’yi hedef aldı. Takvim, tek kuruş fon almayan, CHP’den de herhangi bir ödenek almayan ve sadece reklam geliri olan Odatv’ye ‘fondaş’ iftirası attı.

Odatv, CHP’nin 367 milyonluk reklam bütçesinden de para almadı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘satılık gazeteciler’ açıklamasından sonra gazeteci yazar Soner Yalçın konunun üzerine gitti. Bundan rahatsız olan Kılıçdaroğlu ise “Odatv’nin geliri nereden onu sorun?” demişti. Odatv de “Odatv’yi satın alamayan Kılıçdaroğlu Odatv’ye çamur attı… Hodri meydan, soru sormayı bırak belge açıkla…” demişti. Kılıçdaroğlu herhangi bir belge açıklamadı.

TAKVİM, KILIÇDAROĞLU’NA NEDEN SAHİP ÇIKTI

Takvim’in haberinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkması ise dikkat çekti. Erdoğan karşısında 11 seçim kaybeden Kılıçdaroğlu’na AKP’ye yakın olduğu bilenen medya gruplarının sahip çıkması şaşırtıcı değil. Kılıçdaroğlu’na ‘makul rakip’ gözüyle bakan AKP’liler karşılarında kazanma şansı ve iddiası olan rakip istemiyor.

AKP’nin Pelikancılarıyla Kılıçdaroğlu arasında kurulan bu ilişki Kazan-Kazan stratejisi olarak değerlendiriliyor. Kılıçdaroğlu, Erdoğan karşısında kaybettiğinde AKP kazanmayı sürdürecek, Kılıçdaroğlu da AKP’lilerin desteğiyle CHP’nin başında kalmaya devam edecek…

TAKVİM’İN SALDIRGAN ‘HABER’İ

Takvim’in Odatv’yi hedef alan iftira haberi şöyle:

“28 Mayıs 2023’te ağır bir hezimete uğrayan CHP’de yerel seçimlere gidilen süreçte ‘değişim’ ateşi yandı.

Ekrem İmamoğlu ve diğer değişimciler tarafından liderliği sorgulanan Kemal Kılıçdaroğlu koltuğunu sağlama almak için çeşitli hamlelerde bulunurken, aleyhinde yazı ve haber kaleme alan ‘değişim’ yanlısı Ekremci medyayı da aforoz etti.

“Bizim parti içinde konuştuğumuz şeylerin bir kısmı tabi ki aramızda kalmalıdır. Ama köşe yazarları üzerinden parti içi meseleler tartıştırılıyor. Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum” sözleriyle ‘satılık gazeteciler’ bombasını patlatan Kılıçdaroğlu, Ekremci medyanın dosyasını açıp, İmamoğlu’na yakın yayın organlarına tek tek girişti.

İlk olarak hedefte Halk TV var idi… Halk TV’ye ambargo uygulayan ve kanalın CHP ile olan tüm anlaşmalarını fesheden Bay Bay Kemal, “Hem CHP’den destek alıyor hem partiyi karıştırıyorlar. Sabah akşam CHP’yi konuşuyorlar. Tanju Özcan burada eylem yapıyor, canlı veriyorlar. Madem öyle, destek olmayacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, Halk TV’den sonra bir başka Ekremci medya unsuru olan Soner Yalçın’ın Odatv’sini de yerden yere vurdu.

“Odatv’nin geliri nereden onu sorun?” diyerek Odatv’nin Ekrem İmamoğlu’nun inisiyatifiyle İBB bütçesinden nemalandığını ima eden Kılıçdaroğlu, “Odatv’nin geliri nereden onu sorun? Odatv’den Barışlar niye ayrıldı. Müyesser Yıldız niye ayrıldı. Ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Eskiden Odatv’yi izlerdim bakardım yaklaşık 6 aydır siteyi bile açmıyorum. Çünkü güvenmiyorum yani güvenmiyorum” dedi.

Gelişme üzerine tam anlamıyla savaş patlak verdi.

Soner Yalçın’ın Odatv’si Kemal Kılıçdaroğlu’nu yaylım ateşine tuttu. “Odatv’yi satın alamayan Kılıçdaroğlu Odatv’ye çamur attı… Hodri meydan soru sormayı bırak belge açıkla…” başlıklı bir haberle Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Odatv, Kılıçdaroğlu’nu ‘hesap uzmanlığı’ndan vurdu.

Kılıçdaroğlu’na ‘aklını kaybetmiş’, ‘dedikoducu yaşlı teyze’, ‘koltuk sevdalısı’ yakıştırmalarında bulunan Soner Yalçın ise şu ifadeleri kullandı;

“Üzgünüm Kemal Bey aklını kaybetmiş gibi. CHP’yi yıkıma sürüklüyor. 37 yıldır gazetecilik yapan bana bu çamuru attığı için onu hiç affetmeyeceğim, demek koltuk sevdası insanı bu derece kişilik erozyonuna uğratıyor. Koca CHP Genel Başkanı dedikoducu yaşlı teyzelere benzedi, her gün bir tuhaf söz söylüyor. Odatv hesapları her yıl denetime uğruyor ve bunu bilmesine rağmen yalan konuşuyor. Türkiye ve CHP için üzgünüm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x